- Hiszteroszkópia (endoszkópiás műtétek)
- Laparoszkópia (endoszkópiás műtétek)
- Hüvelyfolyás
- Meddőség
- Fogamzásgátlás
- Vérzészavarok
- Felfázás
- Myoma
- Ciszta -petefészek
- Endometriozis
- PCO (polycisztás petefészek)
- Méhszájseb (ectropium)
- Inkontinencia (vizeletcsepegés)
- Polip (méh)
- Klimax Menopauza
- Mell-panaszok
- Daganatok (nőgyógyászati)
Hiszteroszkópia (endoszkópiás műtétek)
A hiszteroszkópia a legmodernebb endoszkópos műtéti beavatkozások egyike, amelynek során úgy lehet operálni, hogy annak a későbbiekben külsőleg nyoma szinte nem marad, illetve a műtétet követő felépülési időszak nagyságrenddel lerövidül.
A hiszteroszkópia során a hüvelyen és a méhszájon keresztül vezetünk a méh üregébe egy kamerát, amelynek segítségével lehetőségünk nyílik a méh üregének vizsgálatára.
Ha kóros eltérést találunk, abból mintavétel is lehetséges, illetve az elvéltozások jelentős része el is távolítható a kamera mellett bevezethető műszerek segítségével.
A hiszteroszkópia lehet diagnosztikus /vizsgálódó/ vagy terápiás /műtéti/:
Diagnosztikus vagyis vizsgálódó műtétek
- - méhüreg vizsgálata
- - fejlődési rendellenesség kizárása
- - méhnyálkahártya vizsgálata szövettani mintavétellel
Diagnosztikus hiszteroszkópos vizsgálatot sznte minden esetben célszerű meddőség, spontán vetélés, vagy ismeretlen eredetű vérzészavar esetében végeztetni!
Műtéti bevatkozások
- - méhüregi polyp eltávolítása
- - myomagöb eltávolítása
- - méhsövény átvágása, fejlődési rendellenességek megoldása
- - méhnyálkahártya elégetése vérzési rendellenesség miatt
- - elveszett spirál levétele
Hiszteroszkópia kivitelezése
A műtétet általában altatásban de esetenként helyi érzéstelenítésben is végzik. A beavatkozás méhszájon át történik, annak tágítása nélkül, vagy minimális tágításával. Ennek szükségességét a bevezetett optika vastagsága illetve a méhszáj tágassága határozza meg. Az optikai eszköz bevezetését követően a méh üregét folyadékkal töltjük fel.Ezt követi a 3-7mm átmérőjű kamera bevezetése a méh üregébe, amelynek képét egy külső monitoron láthatjuk.
Myomagöb és a polypus az operációs eszköz részét képező elektromos kaccsal eltávolítható. Ez hasonlít, arra, mintha egy forró dróttal vajat vágnánk.
A gyakori korai vetélést okozó méhsövény (amennyiben a méh nem két külön szarvból áll - ez laparoszkópia elvégzésével tisztázható) szintén átvágható.
Családtervezés befejezését követően, erős mensesek, ismételt, rendellenes méhvérzések esetén a méhnyálkahártya leégethető, belsőleg lehámozható, illetve kaccsal eltávolítható, ezt nevezzük endometrium ablációnak.
Hiszteroszkópia lehetséges szövődményei
A tágítás során sérülhet a méhszáj, mely vérzést okozhat, melyt műtét közben kell ellátni. A leggyakoribb, de általánossságban így is ritkán előfordó szövődmény a méh falának átlyukadása. Ilyen esetben a műtét abbahagyását követően szükség esetén, laparoszkópia során tisztázni kell, hogy van-e hasűri vérzés, a hasüregi szerveken, belek, erek, húgyhólyag, húgyvezeték, történt-e sérülés és ezen sérülés igényel-e ellátást. Ehhez bizonyos esetekben nyitott hasi műtétre van szükség. Amennyiben erős méhüregi vérzés indul, nyitott hasi műtéti beavatkozás válhat szükségessé. Igen-igen ritkán, végső esetben a méh eltávolítására kényszerülhetünk.
A műtétet követő leggyakoribb szövődmény a kismedencei szervek gyulladása, mely általában antibiotikus kezelésre néhány nap alatt gyógyul.
BEJELENTKEZÉS: 06-1-275-1444