Nőgyógyászati rákszűrés
Nőgyógyászati rákszűrés alatt elsődlegesen a méhnyakrák-szűrést értjük. Magyarországon a rendszeres méhnyakrákszűrés bevezetését megelőzően a rosszindulatú daganatok közül méhnyakrák-ban halt meg a legtöbb nő. A méhnyak rákszűrésének alapja az un. citológiai mintavétel. Ennek során hüvelyi vizsgálat kapcsán a hüvelyt hüvelytükörrel (népszerű nevén kacsával) feltárjuk, majd a látótérbe került méhnyak felszínéről és a méhnyak-csatornából egy speciális, kefe szerű eszközzel mintát veszünk, amit üveglemezre (mikroszkópos tárgylemezre) viszünk fel.
Next 
Ultrahang-vizsgálatok
A nőgyógyászati ultrahang vizsgálat történhet hüvelyi vizsgálófejjel vagy hasi vizsgálófejjel.Általánosságban a hüvelyi ultrahang vizsgálat sokkal részletgazdagabb képet ad, ezáltal pontosabb diagnózishoz vezet, úgyhogy a vizsgálatok nagyobb részénél ezt a formát alkalmazzuk.
Next 
Mell szűrés
Az emlőrák a nőknél leggyakrabban előforduló rosszindulatú daganat. Az emlőráknál - csakúgy, mint a legtöbb tumornál - is igaz az a megállapítás, hogy a terápia eredménye annál hatékonyabb, minél kisebb az elpusztítandó daganat tömege, azaz minél korábban kerül a betegség felismerésre.
Éppen ezért fontos, hogy minél hamarabb orvoshoz forduljon mindenki, aki az emlőben csomót tapint.
Next 
Petevezeték átjárhatósági vizsgálatok
A petevezeték átjárhatósági vizsgálat a meddőségi kivizsgálás egyik alapvizsgálata. Amennyiben egy évi rendszeres, célzott, védekezés nélküli együttlét esetén sem fogan meg terhesség, és egyéb más fogamzást akadályozó eltérés vagy betegség nem áll fenn, célszerű elvégeztetni. 3 féle vizsgálati módszert végzünk:
Next 
Hormon-vizsgálatok
Hormonvizsgálatot nőgyógyászati eltérés kapcsán általában fiatal, vagy klimax-körüli vérzési rendellenesség illetve meddőségi problémák esetében szükséges végezni.
Next 
Általános laborvizsgálatok
Sok betegség diagnosztizálásához, kis és nagyműtétek előtt illetve terhesgondozás kapcsán is szükség van vérből kimutatható vizsgálatokra.
Next 